Nowe stanowiska pracy – konieczność, czy wymysł pracodawcy?

praca biuro

Biorąc pod uwagę tempo zmian na rynku pracy, nie sposób nie zauważyć, że konieczność powstawania nowych stanowisk jest nieunikniona. Co do tego są zgodni zarówno sami pracujący, jak i szefowie, którzy starają się dopasować do stale zmieniających się wymogów. Co za tym idzie – warto zastanowić się, w jakich branżach powstanie najwięcej nowych stanowisk. W końcu jeszcze kilkanaście lat temu nikt nie słyszał o account managerach, a dziś to dość popularne stanowisko.

Account manager, sales manager… Kto następny?

Biorąc pod uwagę ilość nowych kierunków studiów oraz wciąż tworzące się zapotrzebowanie na różnego rodzaju usługi, rola specjalistów działów HR wydaje się być nieoceniona w procesie opisów nowych stanowisk pracy. Być może niedługo będzie potrzebny ktoś, kto będzie zajmował się obsługą klientów głuchoniemych, albo będzie miał za zadanie opiekę nad klientem w sędziwym wieku – w końcu mamy starzejące się społeczeństwo.
Przykłady można mnożyć, natomiast nie wolno zapominać o jednym – każdy pracownik to przede wszystkim człowiek, ze swoimi aspiracjami, który będzie chciał rozwijać się na danym stanowisku.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *